Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Zderzenie sępa płowego ze skrzydłem wiatraka

Kategoria: Elektrownie

Niestety, filmik ten to nie fotomontaż w ramach "walki z wiatrakami" lecz rzeczywistość. Wypadek miał miejsce na Krecie w dniu 27 X 2009; video zostało nakręcone przypadkowo

przez osoby zajmujące się paralotniarstwem (oni też - tak jak umieli - zebrali ptaka i dostarczyli pod opiekę specjalisty).28 października zraniony przez wiatrak dwuletni sęp płowy został dostarczony do Greckiego Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt (EKPAZ).

Ptak kuleje i ma złamane skrzydło (nadgarstek). Ze strony EKPAZ dokonuje się wszelkich starań, ale w tej chwili jest jeszcze za wcześnie by coś więcej rokować. Jego powrót do natury nie jest pewny (być może ptak nie będzie mógł już swobodnie latać), mimo to jest zawsze nadzieja. Czas pokaże jaki będzie dalszy los sępa.

 

Uzupełnienie: Filmik ten jest obecnie dobitnym argumentem-dowodem w rękach organizacji zajmujących się ochroną środowiska w Grecji wspierającym ich dążenia o skuteczne wywarcie wpływu na projektantów i budowniczych elektrowni wiatrowych (a także stosownych decydentów), aby zająć się wreszcie poważnym poszukiwaniem i wprowadzaniem w życie takich rozwiązań, które mogłyby gwarantować bezpieczeństwo ptakom, oparte na czynach a nie tylko na słowach.

Eva Stets
(wolontariat EKPAZ)

Odsłony: 17306